12.04.2019

Першы этап рэспубліканскага фестывалю педагагічных ідэй "Каб мова родная гучала"

З мэтай выяўлення і распаўсюджвання эфектыўнага педагагічнага вопыту па пытаннях арганізацыі моўнага асяроддзя для зносін на беларускай мове ва ўстановах  дашкольнай адукацыі на базе дзяржаўнай установы адукацыі "Яслі - сад №2 "Сонейка" г. Касцюковічы"  прайшоў першы этап фестывалю, у якім прынялі ўдзел 15 устаноў адукацыі. Педагагічнымі работнікамі  былі прадстаўлены планы тэматычных тыдняў і метадычныя распрацоўкі,  накіраваныя  на працу  з дзецьмі ў розных відах дзейнасці, з педагічнымі работнікамі і з  бацькамі. Метадычную распрацоўку, накіраваную на працу з дзецьмі ў форме квэст-гульні, нашай установы адукацыі, прадставіла выхавальнік  дашкольнай адукацыі Калістратава А.С.